Date și statistici
Statisticile echipelor
Cine ține mingea, cine șutează cel mai mult, cine presează și cine lasă cel mai puțin adversarilor. Medii pe meci, din statisticile fiecărui meci (API-Football), sezon cu sezon din 2016.
Posesie
Media pe meci, din mingile jucate.
- 1
Universitatea Craiova57.3% - 2
FCSB56.6% - 3
Universitatea Cluj56.5% - 4
Dinamo București55.8% - 5
Oțelul Galați52.8%
Ultima: FK Csíkszereda · 41.8%
Șuturi
Șuturi pe meci.
- 1
Universitatea Craiova18.9 - 2
Dinamo București18.3 - 3
FCSB17.7 - 4
UTA Arad16.8 - 5
Rapid București15.9
Ultima: FK Csíkszereda · 9.4
Goluri așteptate (xG)
Câte goluri ar fi meritat ocaziile create, pe meci.
- 1
Dinamo București2.58 - 2
FCSB2.17 - 3
Universitatea Craiova2.06 - 4
FC Botoșani1.99 - 5
CFR Cluj1.87
Ultima: FK Csíkszereda · 0.91
Presing: mingi recuperate
Deposedări și interceptări pe meci, din 2023–2024.
- 1
CFR Cluj26.8 - 2
UTA Arad26.5 - 3
FC Argeș Pitești26.4 - 4
FC Voluntari24.4 - 5
Universitatea Craiova24.4
Ultima: Dinamo București · 19.8
Dueluri câștigate
Procentul duelurilor câștigate, din 2023–2024.
- 1
Universitatea Craiova53.9% - 2
Dinamo București53.2% - 3
FCSB51.8% - 4
Oțelul Galați51.0% - 5
Petrolul Ploiești50.3%
Ultima: Corvinul Hunedoara · 47.2%
Precizia paselor
Procentul paselor reușite.
- 1
Farul Constanța84.8% - 2
Universitatea Cluj84.4% - 3
FCSB82.3% - 4
Sepsi Sfântu Gheorghe81.3% - 5
CFR Cluj80.6%
Ultima: Petrolul Ploiești · 74.8%
Apărarea: șuturi primite
Cele mai puține șuturi lăsate adversarilor, pe meci.
- 1
Dinamo București10.0 - 2
Universitatea Craiova10.5 - 3
UTA Arad11.5 - 4
FC Argeș Pitești12.7 - 5
Farul Constanța13.6
Ultima: FC Voluntari · 19.3
Apărarea: xG primit
Cele mai mici ocazii lăsate adversarilor, pe meci.
- 1
Universitatea Craiova0.82 - 2
Dinamo București0.99 - 3
Rapid București1.19 - 4
FCSB1.46 - 5
Universitatea Cluj1.68
Ultima: FC Voluntari · 2.81
Cornere
Cornere obținute pe meci.
- 1
Rapid București6.0 - 2
FCSB5.9 - 3
UTA Arad5.8 - 4
Dinamo București5.6 - 5
Universitatea Cluj5.5
Ultima: FK Csíkszereda · 2.6
Faulturi
Faulturi comise pe meci.
- 1
Corvinul Hunedoara14.6 - 2
FK Csíkszereda14.4 - 3
UTA Arad13.1 - 4
FC Argeș Pitești12.6 - 5
Sepsi Sfântu Gheorghe12.0
Ultima: Farul Constanța · 9.5
Ofsaiduri
De câte ori a fost prinsă în ofsaid, pe meci.
- 1
UTA Arad1.9 - 2
FCSB1.8 - 3
FC Argeș Pitești1.6 - 4
FC Voluntari1.6 - 5
Petrolul Ploiești1.6
Ultima: CFR Cluj · 0.6
Parade
Paradele portarilor pe meci.
- 1
FK Csíkszereda5.3 - 2
Petrolul Ploiești4.4 - 3
FC Botoșani3.8 - 4
Universitatea Cluj3.8 - 5
Sepsi Sfântu Gheorghe3.8
Ultima: Universitatea Craiova · 2.3
Toate echipele
Apasă pe o coloană ca să ordonezi.
- Șuturi
- 18.9
- Pe poartă
- 6.8
- xG
- 2.06
- xG primit
- 0.82
- Șuturi primite
- 10.5
- Pase %
- –
- Recuperări
- 24.4
- Dueluri %
- 53.9%
- Cornere
- 4.8
- Faulturi
- 10.1
- Ofsaid
- 1.0
- Șuturi
- 17.7
- Pe poartă
- 6.0
- xG
- 2.17
- xG primit
- 1.46
- Șuturi primite
- 14.1
- Pase %
- 82.3%
- Recuperări
- 21.7
- Dueluri %
- 51.8%
- Cornere
- 5.9
- Faulturi
- 11.3
- Ofsaid
- 1.8
- Șuturi
- 15.3
- Pe poartă
- 4.8
- xG
- 1.60
- xG primit
- 1.68
- Șuturi primite
- 14.2
- Pase %
- 84.4%
- Recuperări
- 22.8
- Dueluri %
- 49.7%
- Cornere
- 5.5
- Faulturi
- 10.8
- Ofsaid
- 1.4
- Șuturi
- 18.3
- Pe poartă
- 5.8
- xG
- 2.58
- xG primit
- 0.99
- Șuturi primite
- 10.0
- Pase %
- –
- Recuperări
- 19.8
- Dueluri %
- 53.2%
- Cornere
- 5.6
- Faulturi
- 10.9
- Ofsaid
- 1.6
- Șuturi
- 13.4
- Pe poartă
- 4.1
- xG
- 1.36
- xG primit
- 1.78
- Șuturi primite
- 15.6
- Pase %
- –
- Recuperări
- 24.2
- Dueluri %
- 51.0%
- Cornere
- 4.8
- Faulturi
- 11.9
- Ofsaid
- 0.8
- Șuturi
- 13.3
- Pe poartă
- 3.9
- xG
- 1.99
- xG primit
- 2.16
- Șuturi primite
- 16.3
- Pase %
- –
- Recuperări
- 23.0
- Dueluri %
- 50.0%
- Cornere
- 4.8
- Faulturi
- 11.5
- Ofsaid
- 1.2
- Șuturi
- 14.1
- Pe poartă
- 5.8
- xG
- –
- xG primit
- –
- Șuturi primite
- 13.6
- Pase %
- 84.8%
- Recuperări
- 22.3
- Dueluri %
- 48.8%
- Cornere
- 4.2
- Faulturi
- 9.5
- Ofsaid
- 0.9
- Șuturi
- 15.9
- Pe poartă
- 5.8
- xG
- 1.81
- xG primit
- 1.19
- Șuturi primite
- 14.1
- Pase %
- 79.1%
- Recuperări
- 23.8
- Dueluri %
- 49.5%
- Cornere
- 6.0
- Faulturi
- 11.4
- Ofsaid
- 1.6
- Șuturi
- 13.8
- Pe poartă
- 4.8
- xG
- 1.87
- xG primit
- 2.02
- Șuturi primite
- 15.3
- Pase %
- 80.6%
- Recuperări
- 26.8
- Dueluri %
- 49.9%
- Cornere
- 4.6
- Faulturi
- 11.2
- Ofsaid
- 0.6
- Șuturi
- 11.5
- Pe poartă
- 3.6
- xG
- 1.24
- xG primit
- 1.75
- Șuturi primite
- 16.5
- Pase %
- 81.3%
- Recuperări
- 24.2
- Dueluri %
- 49.6%
- Cornere
- 3.3
- Faulturi
- 12.0
- Ofsaid
- 1.3
- Șuturi
- 16.8
- Pe poartă
- 4.6
- xG
- 1.78
- xG primit
- 1.74
- Șuturi primite
- 11.5
- Pase %
- 78.2%
- Recuperări
- 26.5
- Dueluri %
- 50.2%
- Cornere
- 5.8
- Faulturi
- 13.1
- Ofsaid
- 1.9
- Șuturi
- 15.6
- Pe poartă
- 4.6
- xG
- –
- xG primit
- –
- Șuturi primite
- 15.3
- Pase %
- 80.0%
- Recuperări
- 22.9
- Dueluri %
- 47.2%
- Cornere
- 4.8
- Faulturi
- 14.6
- Ofsaid
- 1.5
- Șuturi
- 14.8
- Pe poartă
- 3.3
- xG
- –
- xG primit
- –
- Șuturi primite
- 12.7
- Pase %
- 75.0%
- Recuperări
- 26.4
- Dueluri %
- 50.0%
- Cornere
- 4.8
- Faulturi
- 12.6
- Ofsaid
- 1.6
- Șuturi
- 13.2
- Pe poartă
- 4.4
- xG
- 1.26
- xG primit
- 1.91
- Șuturi primite
- 16.8
- Pase %
- 74.8%
- Recuperări
- 20.8
- Dueluri %
- 50.3%
- Cornere
- 4.0
- Faulturi
- 11.0
- Ofsaid
- 1.6
- Șuturi
- 12.3
- Pe poartă
- 3.8
- xG
- 1.43
- xG primit
- 2.81
- Șuturi primite
- 19.3
- Pase %
- 76.7%
- Recuperări
- 24.4
- Dueluri %
- 47.9%
- Cornere
- 3.4
- Faulturi
- 10.0
- Ofsaid
- 1.6
- Șuturi
- 9.4
- Pe poartă
- 3.6
- xG
- 0.91
- xG primit
- 2.19
- Șuturi primite
- 18.5
- Pase %
- 76.8%
- Recuperări
- 20.4
- Dueluri %
- 47.7%
- Cornere
- 2.6
- Faulturi
- 14.4
- Ofsaid
- 1.0
Medii pe meci. Presingul și duelurile vin din statisticile jucătorilor, disponibile din 2023–2024. Sursa: API-Football.