Sari la conținut
FC History

Date și statistici

Statisticile echipelor

Cine ține mingea, cine șutează cel mai mult, cine presează și cine lasă cel mai puțin adversarilor. Medii pe meci, din statisticile fiecărui meci (API-Football), sezon cu sezon din 2016.

Clasamentul VAR al ligii →

Posesie

Media pe meci, din mingile jucate.

  1. 1Universitatea Craiova57.3%
  2. 2FCSB56.6%
  3. 3Universitatea Cluj56.5%
  4. 4Dinamo București55.8%
  5. 5Oțelul Galați52.8%

Ultima: FK Csíkszereda · 41.8%

Șuturi

Șuturi pe meci.

  1. 1Universitatea Craiova18.9
  2. 2Dinamo București18.3
  3. 3FCSB17.7
  4. 4UTA Arad16.8
  5. 5Rapid București15.9

Ultima: FK Csíkszereda · 9.4

Goluri așteptate (xG)

Câte goluri ar fi meritat ocaziile create, pe meci.

  1. 1Dinamo București2.58
  2. 2FCSB2.17
  3. 3Universitatea Craiova2.06
  4. 4FC Botoșani1.99
  5. 5CFR Cluj1.87

Ultima: FK Csíkszereda · 0.91

Presing: mingi recuperate

Deposedări și interceptări pe meci, din 2023–2024.

  1. 1CFR Cluj26.8
  2. 2UTA Arad26.5
  3. 3FC Argeș Pitești26.4
  4. 4FC Voluntari24.4
  5. 5Universitatea Craiova24.4

Ultima: Dinamo București · 19.8

Dueluri câștigate

Procentul duelurilor câștigate, din 2023–2024.

  1. 1Universitatea Craiova53.9%
  2. 2Dinamo București53.2%
  3. 3FCSB51.8%
  4. 4Oțelul Galați51.0%
  5. 5Petrolul Ploiești50.3%

Ultima: Corvinul Hunedoara · 47.2%

Precizia paselor

Procentul paselor reușite.

  1. 1Farul Constanța84.8%
  2. 2Universitatea Cluj84.4%
  3. 3FCSB82.3%
  4. 4Sepsi Sfântu Gheorghe81.3%
  5. 5CFR Cluj80.6%

Ultima: Petrolul Ploiești · 74.8%

Apărarea: șuturi primite

Cele mai puține șuturi lăsate adversarilor, pe meci.

  1. 1Dinamo București10.0
  2. 2Universitatea Craiova10.5
  3. 3UTA Arad11.5
  4. 4FC Argeș Pitești12.7
  5. 5Farul Constanța13.6

Ultima: FC Voluntari · 19.3

Apărarea: xG primit

Cele mai mici ocazii lăsate adversarilor, pe meci.

  1. 1Universitatea Craiova0.82
  2. 2Dinamo București0.99
  3. 3Rapid București1.19
  4. 4FCSB1.46
  5. 5Universitatea Cluj1.68

Ultima: FC Voluntari · 2.81

Cornere

Cornere obținute pe meci.

  1. 1Rapid București6.0
  2. 2FCSB5.9
  3. 3UTA Arad5.8
  4. 4Dinamo București5.6
  5. 5Universitatea Cluj5.5

Ultima: FK Csíkszereda · 2.6

Faulturi

Faulturi comise pe meci.

  1. 1Corvinul Hunedoara14.6
  2. 2FK Csíkszereda14.4
  3. 3UTA Arad13.1
  4. 4FC Argeș Pitești12.6
  5. 5Sepsi Sfântu Gheorghe12.0

Ultima: Farul Constanța · 9.5

Ofsaiduri

De câte ori a fost prinsă în ofsaid, pe meci.

  1. 1UTA Arad1.9
  2. 2FCSB1.8
  3. 3FC Argeș Pitești1.6
  4. 4FC Voluntari1.6
  5. 5Petrolul Ploiești1.6

Ultima: CFR Cluj · 0.6

Parade

Paradele portarilor pe meci.

  1. 1FK Csíkszereda5.3
  2. 2Petrolul Ploiești4.4
  3. 3FC Botoșani3.8
  4. 4Universitatea Cluj3.8
  5. 5Sepsi Sfântu Gheorghe3.8

Ultima: Universitatea Craiova · 2.3

Toate echipele

Apasă pe o coloană ca să ordonezi.

  1. Șuturi
    18.9
    Pe poartă
    6.8
    xG
    2.06
    xG primit
    0.82
    Șuturi primite
    10.5
    Pase %
    –
    Recuperări
    24.4
    Dueluri %
    53.9%
    Cornere
    4.8
    Faulturi
    10.1
    Ofsaid
    1.0
  2. 2FCSB56.6%
    Șuturi
    17.7
    Pe poartă
    6.0
    xG
    2.17
    xG primit
    1.46
    Șuturi primite
    14.1
    Pase %
    82.3%
    Recuperări
    21.7
    Dueluri %
    51.8%
    Cornere
    5.9
    Faulturi
    11.3
    Ofsaid
    1.8
  3. Șuturi
    15.3
    Pe poartă
    4.8
    xG
    1.60
    xG primit
    1.68
    Șuturi primite
    14.2
    Pase %
    84.4%
    Recuperări
    22.8
    Dueluri %
    49.7%
    Cornere
    5.5
    Faulturi
    10.8
    Ofsaid
    1.4
  4. Șuturi
    18.3
    Pe poartă
    5.8
    xG
    2.58
    xG primit
    0.99
    Șuturi primite
    10.0
    Pase %
    –
    Recuperări
    19.8
    Dueluri %
    53.2%
    Cornere
    5.6
    Faulturi
    10.9
    Ofsaid
    1.6
  5. Șuturi
    13.4
    Pe poartă
    4.1
    xG
    1.36
    xG primit
    1.78
    Șuturi primite
    15.6
    Pase %
    –
    Recuperări
    24.2
    Dueluri %
    51.0%
    Cornere
    4.8
    Faulturi
    11.9
    Ofsaid
    0.8
  6. Șuturi
    13.3
    Pe poartă
    3.9
    xG
    1.99
    xG primit
    2.16
    Șuturi primite
    16.3
    Pase %
    –
    Recuperări
    23.0
    Dueluri %
    50.0%
    Cornere
    4.8
    Faulturi
    11.5
    Ofsaid
    1.2
  7. Șuturi
    14.1
    Pe poartă
    5.8
    xG
    –
    xG primit
    –
    Șuturi primite
    13.6
    Pase %
    84.8%
    Recuperări
    22.3
    Dueluri %
    48.8%
    Cornere
    4.2
    Faulturi
    9.5
    Ofsaid
    0.9
  8. Șuturi
    15.9
    Pe poartă
    5.8
    xG
    1.81
    xG primit
    1.19
    Șuturi primite
    14.1
    Pase %
    79.1%
    Recuperări
    23.8
    Dueluri %
    49.5%
    Cornere
    6.0
    Faulturi
    11.4
    Ofsaid
    1.6
  9. 9CFR Cluj49.8%
    Șuturi
    13.8
    Pe poartă
    4.8
    xG
    1.87
    xG primit
    2.02
    Șuturi primite
    15.3
    Pase %
    80.6%
    Recuperări
    26.8
    Dueluri %
    49.9%
    Cornere
    4.6
    Faulturi
    11.2
    Ofsaid
    0.6
  10. Șuturi
    11.5
    Pe poartă
    3.6
    xG
    1.24
    xG primit
    1.75
    Șuturi primite
    16.5
    Pase %
    81.3%
    Recuperări
    24.2
    Dueluri %
    49.6%
    Cornere
    3.3
    Faulturi
    12.0
    Ofsaid
    1.3
  11. 11UTA Arad48.4%
    Șuturi
    16.8
    Pe poartă
    4.6
    xG
    1.78
    xG primit
    1.74
    Șuturi primite
    11.5
    Pase %
    78.2%
    Recuperări
    26.5
    Dueluri %
    50.2%
    Cornere
    5.8
    Faulturi
    13.1
    Ofsaid
    1.9
  12. Șuturi
    15.6
    Pe poartă
    4.6
    xG
    –
    xG primit
    –
    Șuturi primite
    15.3
    Pase %
    80.0%
    Recuperări
    22.9
    Dueluri %
    47.2%
    Cornere
    4.8
    Faulturi
    14.6
    Ofsaid
    1.5
  13. Șuturi
    14.8
    Pe poartă
    3.3
    xG
    –
    xG primit
    –
    Șuturi primite
    12.7
    Pase %
    75.0%
    Recuperări
    26.4
    Dueluri %
    50.0%
    Cornere
    4.8
    Faulturi
    12.6
    Ofsaid
    1.6
  14. Șuturi
    13.2
    Pe poartă
    4.4
    xG
    1.26
    xG primit
    1.91
    Șuturi primite
    16.8
    Pase %
    74.8%
    Recuperări
    20.8
    Dueluri %
    50.3%
    Cornere
    4.0
    Faulturi
    11.0
    Ofsaid
    1.6
  15. Șuturi
    12.3
    Pe poartă
    3.8
    xG
    1.43
    xG primit
    2.81
    Șuturi primite
    19.3
    Pase %
    76.7%
    Recuperări
    24.4
    Dueluri %
    47.9%
    Cornere
    3.4
    Faulturi
    10.0
    Ofsaid
    1.6
  16. Șuturi
    9.4
    Pe poartă
    3.6
    xG
    0.91
    xG primit
    2.19
    Șuturi primite
    18.5
    Pase %
    76.8%
    Recuperări
    20.4
    Dueluri %
    47.7%
    Cornere
    2.6
    Faulturi
    14.4
    Ofsaid
    1.0

Medii pe meci. Presingul și duelurile vin din statisticile jucătorilor, disponibile din 2023–2024. Sursa: API-Football.